27.06.2017

316. Howard Webb

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Howard`a Webb. Niestety nie mam zdjęcia z sędzią piłkarskim.

Krótko o sędziu piłkarskim:
Howard Melton Webb - urodził się 14 lipca 1971 w Rotherham. Dyrektor techniczny angielskiego związku sędziów piłkarskich, były sędzia prowadzący mecze w Premier League oraz spotkania międzynarodowe (licencja FIFA od 2005). Na Mistrzostwach Świata w 2010 roku prowadził m.in. mecz finałowy, w którym Hiszpania pokonała Holandię 1-0. Był także sędzią finału Ligi Mistrzów UEFA 2010, w którym Inter Mediolan pokonał Bayern Monachium 2-0.

Mój autograf od sędziego piłkarskiego:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

26.06.2017

315. Jarosław Gugała

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Jarosława Gugały. Niestety nie mam zdjęcia z dziennikarzem.

Krtórko o dziennikarzu:
Jarosław Gugała - urodził się 13 kwietnia 1959 w Młynarach. Polski dziennikarz związany m.in. z Telewizją Polską i Polsatem, muzyk, nauczyciel akademicki i dyplomata, w latach 1999–2003 ambasador RP w Urugwaju. Z wykształcenia jest iberystą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył również studia doktoranckie z zakresu ekonomii w SGH. W 1983 założył z kolegami Zespół Reprezentacyjny, specjalizujący się w adaptacjach polskich piosenek i prezentacjach scenicznych utworów różnych obszarów kulturowych (Lluís Llach, Georges Brassens, piosenki sefardyjskie, brazylijskie). Nagrał z tą grupą płyty: Za nami noc... (pieśni Lluisa Llacha) (1985), Śmierć za idee – ballady Georgesa Brassensa (1986), Sefarad (1991), Pornograf (1993) i Kumple to grunt (2007). W 1995 zagrał samego siebie w sensacyjnym filmie Gracze w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. W 1990 rozpoczął pracę w nowo powstałych Wiadomościach w TVP1, początkowo jako reporter, następnie także wydawca i prezenter. W 1992 objął najpierw funkcję dyrektora I programu TVP, a potem dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Pozostał na tym stanowisku do 1995. W 1997 został prezenterem i wydawcą programu publicystycznego W centrum uwagi. W 1999 został powołany na stanowisko ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego w Urugwaju. Urząd ten sprawował do 2003. Przyczynił się do odebrania tytułu konsula honorowego w Urugwaju Janowi Kobylańskiemu[5]. Po zakończeniu działalności w dyplomacji rozpoczął pracę w komercyjnej stacji telewizyjnej Polsat jako prezenter i wydawca programu Informacje. Od października 2004, kiedy Informacje zastąpiono Wydarzeniami, prezentował wydania popołudniowe oraz główne w weekendy. Od października 2007 jest jednym z prezenterów głównego wydania Wydarzeń w dni powszednie. We wrześniu 2007 zastąpił Tomasza Lisa na stanowisku szefa tego programu. Od 2008 pracuje też w Polsat News jako prowadzący m.in. magazyny Gość Wydarzeń i Wydarzenia Opinie Komentarze. W czerwcu 2010 był jednym z trzech prowadzących drugą debatę prezydencką między ówczesnymi kandydatami na ten urząd (Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim). Od lutego 2011 do sierpnia 2012 zajmował w strukturach grupy Polsat stanowisko dyrektora Pionu Informacji i Publicystyki. Od 2005 do 2007 był również gospodarzem wtorkowych wydań Poranka Radia TOK FM. Od 2006 w TV 4 prowadził autorski program publicystyczny IV władza. Zajął się także pisanie felietonów w tygodniku „Newsweek Polska” oraz prowadzeniem wykładów w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza. W 2012 wydał książkę Doskonale a nawet gorzej. Świat we mgle absurdu zawierającą jego felietony.

Mój autograf od dziennikarza:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

25.06.2017

314. Edyta Zając

Cześć ! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostała od Edyty Zając. Niestety nie mam zdjęcia z modelką.

Krótko o modelce:
Edyta Zając - polska modelka, kandydatka na Miss Polonia 2014, Miss Województwa Łódzkiego, jedna z najpiękniejszych modelek. Należąca do agencji New Age Models brała udział w pokazach mody prestiżowych domów mody jak Just Cavalli czy Antonio Marras. Narzeczona piłkarza Legii Warszawa Łukasza Rzeźniczaka.

Mój autograf od modelki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

24.06.2017

313. Danzel

Cześć ! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Danzela. Niestety nie mam zdjęcia piosenkarzem.

Krótko o piosenkarzu:
Danzel, właściwie Johan Waem  - urodził się  9 listopada 1976 w Beveren-Waas w Belgii. Belgijski piosenkarz, wykonujący muzykę taneczną. Zyskał popularność w Europie dzięki wydanemu w 2004 singlowi Pump It Up!. W 2006 brał udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Danzel rozpoczynał swoją karierę jako wokalista i basista w zespole der Band Scherp op de Snee. Później śpiewał chórki w zespole L.A. Band. W 2003 roku wziął udział w belgijskiej edycji programu Idol, będąc jednym z dwudziestu finalistów. Pod koniec tego samego roku wydał swój pierwszy singiel, You Are All Of That. Rozgłos uzyskał dzięki drugiemu singlowi, zatytułowanemu Pump It Up!. Wydany w 2004 utwór okazał się hitem europejskich dyskotek, notując wysokie miejsca na światowych listach przebojów, szczególnie w zestawieniach przebojów muzyki klubowej. 15 listopada 2004 ukazał się jego album The Name of the Jam. Dużą popularnością cieszył się również jego utwór Jump, wydany w postaci singla w 2007. W styczniu 2006 z przebojem Undercover wziął udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, w których zajął 9. miejsce. 8 lutego 2008 roku wydał drugi album Unlocked. Teledysk do piosenki What Is Life nagrał we wrześniu 2008 w Rzeszowie. W maju 2009 odbyła się pierwsza trasa koncertowa Danzela z zespołem Danzel Live Tour 2009. Wiosną 2015, w dziewiątym odcinku trzeciej emitowanej przez Polsat edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, Danzel zaśpiewał podczas tańca Tatiany Okupnik i Tomasza Barańskiego.

Mój autograf od piosenkarza:

Autograf załatwił mi mój chłopak.

21.06.2017

312. Marian Kasprzyk

Cześć !
Dzisiaj chciałam poazać Wam mój autograf jaki dostałam od Mariana Kasprzyka. Niestety nie mam zdjęcia z bokserem.

Krótko o bokserze:
Marian Krzysztof Kasprzyk - urodził się 22 września 1939 w Kołomani koło Kielc. Polski bokser, mistrz olimpijski. Największe sukcesy odniósł na igrzyskach olimpijskich. W Rzymie 1960, walcząc w kategorii lekkopółśredniej, zdobył brązowy medal. W ćwierćfinale pokonał obrońcę tytułu Władimira Jengibariana (ZSRR). Nie stanął do walki półfinałowej ze względu na kontuzję. Na następnej olimpiadzie w Tokio 1964 został mistrzem olimpijskim w wadze półśredniej. W walce finałowej złamał kciuk w pierwszej rundzie, ale mimo to dotrwał do końca, pokonując faworyta turnieju, dwukrotnego (wówczas) mistrza Europy Ričardasa Tamulisa (ZSRR). Pechowo zakończył się występ Kasprzyka na kolejnych igrzyskach. W Meksyku 1968 przegrał pierwszą walkę w wadze półśredniej z Amerykaninem Armando Munizem, który co prawda przegrał w ćwierćfinale, ale potem był cenionym bokserem zawodowym, czterokrotnie walczącym o mistrzostwo świata w wadze półśredniej. Kasprzyk raz startował w Mistrzostwach Europy. W Belgradzie 1961 zdobył brązowy medal w wadze lekkopółśredniej. Startując w Mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal w 1961 roku w wadze lekkopółśredniej i był wicemistrzem Polski w 1970 roku w wadze półśredniej. Wystąpił 9 razy w reprezentacji Polski, wygrywając 6 walk, 1 remisując i 2 przegrywając. W swojej karierze stoczył 270 walk, 232 wygrał, 10 zremisował i 28 przegrał. W latach 1961-1964 był zdyskwalifikowany (początkowo dożywotnio, potem karę złagodzono) ze względu na skazanie na karę więzienia za udział w bójce. Karę uchylono krótko przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, na które Kasprzyk pojechał (i wygrał) po zaciętej rywalizacji z Leszkiem Drogoszem. Ten fragment życiorysu Kasprzyka został sfabularyzowany w filmie Bokser w reżyserii Juliana Dziedziny, na podstawie scenariusza Bohdana Tomaszewskiego i Jerzego Suszko (1966), w roli głównej wystąpił Daniel Olbrychski. Był zawodnikiem w latach 1955 - 1976 Sparty Ziębice, Nysy Kłodzko, w czasie największych sukcesów walczył w BBTS Bielsko-Biała, a także Górnika Wesoła i Górnika Pszów. Laureat Nagrody im. Aleksandra Rekszy (1999).

Mój autograf od bokserka:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

19.06.2017

311. Monika Dryl

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazć Wam mój autograf jaki dostałam od Moniki Dryl. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.
Monika Dryl  - urodziła się 12 października 1979 w Białymstoku. Polska aktorka i wokalistka. Jest wychowanką Studia Piosenki Jerzego Tomzika w Białymstoku. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2002 roku. Uczyła się też w Szkole Muzycznej II st. w Warszawie, w klasie śpiewu. Jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. W 2001 roku została laureatką III nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz I nagrody festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w 2003. Grała w filmie Jasminum Jana Jakuba Kolskiego. Jest założycielką i wokalistką zespołu Themonika quintet. Wzięła udział w nagraniu płyty Herbaciane Nonsensy w radiowym studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej u boku m.in. Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Serafińskiej, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Dąbrowskiego. W 2008 wzięła udział w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zajęła 8. miejsce. Jesienią 2015 roku brała udział w czwartej edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo. Wygrała 2. odcinek programu, w którym wcieliła się we Freddiego Mercury’ego. Po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, gdzie zajęła ostatecznie 3. miejsce. 31 maja 2009 roku urodziła pierwsze dziecko, syna Antoniego.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak

17.06.2017

310. Miłosz Brzeziński

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Miłosza Brzezińskiego. Oprócz niego mam również zdjęcie z autorem.

Krótko o autorze:
Miłosz Brzeziński - autor, konsultant w zakresie efektywności osobistej i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych, inspirator współpracujący z organizacjami na całym świecie. Mentor AIP Business Link, członek Rady Ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowany coach International Coaching Community, wykładowca akademicki, m. in. w programach Executive DBA i Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Opublikował dziesiątki artykułów dotyczących rozumienia i praktycznego zastosowania psychologii akademickiej. Jest autorem książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym, m.in: "Pracować i nie zwariować", "Biznes czyli sztuka budowania relacji", "Życiologia", "Jak pies z Kotem”, "Głaskologia" oraz "Wy Wszyscy Moi Ja". Gościnnie pojawił się także w pozycji "Dekalog Szczęścia", jako ekspert w zakresie porządkowania otoczenia biznesowego. Wypowiada się także goszcząc na łamach takich magazynów jak "Forbes", "Duży Format", "Playboy” oraz gazet: "Gazeta Wyborcza”, "Polska the Times”. Miłosz Brzeziński dokonuje analiz na antenie TVN, TVN CNBC, TVP, Polskiego Radia, RMF, Antyradia, Radia Zet.

Mój autograf od autora:

Moje zdjęcie z autorem:
Za równo zdjęcie jak i autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN. 

16.06.2017

309. Kasia Popowska

Cześć! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Kasi Popowskiej. Oprócz niego mam również zdjęcie z wokalistką.

Krótko o wokalistce:
Kasia Popowska, właśc. Katarzyna Milena Popowska - urodziła się 25 listopada 1989 w Łodzi. Polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, której popularność przyniósł utwór „Przyjdzie taki dzień”. Ma starszego brata. Przez dziesięć lat tańczyła w łódzkich domach kultury[5]. Następnie zaczęła udzielać się w kółkach teatralnych. W wieku 16 lat zaczęła śpiewać i grać na gitarze. Uczęszczała do VI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi do klasy o profilu dziennikarskim. Po zdaniu matury rozpoczęła studia na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, które przerwała po roku.

Mój autograf od wokalistki:

Moje zdjęcie z wokalistką:
Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

14.06.2017

308. Mariola Bojarska-Ferenc

 Cześć !
 Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki zdobyłam od Marioli Bojarskiej-Ferenc. Oprócz niego mam również zdjęcie z gimnastyczką.

Krótko o gimnastyczce:
Mariola Bojarska-Ferenc - urodziła się 14 stycznia 1961 roku. Polska gimnastyczka artystyczna, dziennikarka i producent filmowy. Ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uprawiała gimnastykę artystyczną – należała do kadry narodowej. Jest instruktorem fitnessu. Mariola Bojarska-Ferenc jest członkiem najważniejszych światowych organizacji fitness IDEA Heath and Fitness Association i International Chiropractor’s Association, reprezentowała Polskę na międzynarodowych kongresach dotyczących rozwoju fitness m.in. w 2007 w USA (spośród pięciu tysięcy uczestników była jedyną Polką). Zawodowo związana głównie z Telewizją Polską. W połowie lat 80. była prezenterką serwisu sportowego w Dzienniku Telewizyjnym. Od lat 90. prowadziła w TVP2 różne programy gimnastyczne (m.in. Studio Urody) oraz przygotowywała felietony do Pytania na śniadanie, propagujące aktywny wypoczynek i zdrowe odżywianie. Dzięki tym programom spopularyzowała w Polsce callanetics, pilates, wellness, zumbę, body ballance i jogę fit. Od 2013 roku prowadzi program Sztuka życia w TVP2.. W 2008 roku pełniła rolę prowadzącej programu telewizji TVN pod tytułem Agentka do zadań specjalnych oraz program Dzień Dobry i zdrowy. Jest autorką książek („Cudowny ruch” 1996, „Zatrzymaj czas” 2004, „Sztuka dobrego życia” 2012, „Życie ma smak” 2016, „Moda bez metryki” 2017), felietonów w prasie i magazynach kobiecych oraz filmów z ćwiczeniami gimnastycznymi. Od 2 do 23 września 2016 roku brała udział w szóstej, emitowanej przez telewizję Polsat, edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jej partnerem tanecznym był Tomasz Barański, z którym zajęła ósme miejsce, odpadając w czwartym odcinku. Jej pierwszym mężem był tenisista, z którym ma syna, Marcina. W 1991 roku wzięła ślub z Ryszardem Ferencem, z którym ma syna, Aleksa.

Mój autograf od gimnastynczki:
 Moje zdjęcie z gimnastyczką:
 Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam w budynku stacji TVP.

13.06.2017

307. Kamil Nose

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Kamila Nosela. Oprócz niego mam również zdjęcie z dziennikarzem.

Krótko o dziennikarzu:
Kamil Nosel - urodził się 20 marca 1981 roku. Pracuje jako dziennikarz w radiu Zet, w którym jest zakochany od dziecka. W 2013 roku zdobył nagrodę Radiofon w kategorii Osobowość Radiowa.

Mój autograf od dziennikarza:

Moje zdjęcie z dziennikarzem:
Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

08.06.2017

306. Adam Ferency

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Adama Ferency. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

Krótko o aktorze:
Adam Ferency - urodził się 5 października 1951 roku w Warszawie. Polski aktor filmowy i teatralny oraz reżyser teatralny. Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Absolwent PWST w Warszawie (1976). W 1976 zadebiutował przed kamerami rolą milicjanta w pierwszym odcinku serialu 07 zgłoś się. Przez wiele lat występował na deskach warszawskich teatrów na Woli i Współczesnego. Od 1994 jest aktorem Teatru Dramatycznego. W 1993 roku wystawił w Teatrze Współczesnym sztukę Hollywood, Hollywood Davida Mameta. Był to jego debiut reżyserski. Z Małgorzatą Dziewulską ma syna Antoniego i córkę. Owocem jego związku z aktorką Patrycją Soliman, jest córka Franciszka. Deklaruje się jako ateista.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

07.06.2017

305. Irena Jun

Cześć ! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Ireny Jun. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Króko o aktorce:
Irena Jun - urodziła się 17 października 1935 roku  w Hrubieszowie. Polska aktorka teatralna i filmowa, reżyser. W 1958 ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a 31 maja tego roku zadebiutowała w teatrze. Aktorka Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Prowadzi także Jednoosobowy Teatr Poezji Ireny Jun w Warszawie. Występowała w Teatrze Telewizji, m.in. w spektaklach: Mąż i żona Aleksandra Fredry w reż. Ireny Babel (1969), Błękitne miasta Aleksieja N. Tołstoja w reż. Ireny Wollen (1969), Letnicy Maksima Gorkiego w reż. Bronisława Dąbrowskiego (1979), Poletko Pana Boga Erskine Caldwella w reż. Ireneusza Kanickiego (1971) oraz w Weselu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Lidii Zamkow (1972), Balu u Salomona Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reż. własnej (1980), Elektrze Eurypidesa w reż. Piotra Chołodzińskiego (1995) i w przedstawieniu Agnes Catherine Anne w reż. Anny Augustynowicz (2001). Grała również w Teatrze Polskiego Radia, m.in. w słuchowiskach Ojciec Brunona Schulza w reż. Zdzisława Dąbrowskiego (1980) oraz Matka odchodzi Tadeusza Różewicza (2000), Gdzie jest ten tani kupiec Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej (2005), Chłopcy malowani, chłopcy wybierani Małgorzaty Szymankiewicz (2006) i Okno Anny Mentlewicz jako siostra Hortensja (2009) – wszystkie w reż. Waldemara Modestowicza. 24 grudnia 2008 wystąpiła w słuchowisku Pastorałka wędrowna według własnego scenariusza, które również wyreżyserowała.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

06.06.2017

304. Adrianna Godlewska

Cześć !

Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Adrianny Godlewskiej. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Krótko o aktorce:
Adrianna Godlewska-Młynarska - urodziła się 5 lipca 1938 roku w Warszawie. Polska aktorka. W 1960 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest autorką wspomnień pt. „Jestem, po prostu jestem” wydawnictwa Historia i życie. Matka Agaty, Pauliny, Jana, była żona Wojciecha Młynarskiego.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

05.06.2017

303. Oktawia Nowacka

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autoraf jaki dostałam od Oktawii Nowackiej. Niestety nie mam zdjęcia z pięcioboistką.

Krótko o pięcioboistce:
Oktawia Maria Nowacka - urodziła się 2 stycznia 1991 w Starogardzie Gdańskim. Polska pięcioboistka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich (2016), zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. Starszy szeregowy Wojska Polskiego. Jest żołnierzem i zawodniczką STPP CWKS Legia Warszawa. W 2015 została drużynową mistrzynią świata (razem z Aleksandrą Skarzyńską i Anną Maliszewską) oraz brązową medalistką mistrzostw świata w sztafecie (z Aleksandrą Skarzyńską). Ponadto wywalczyła wicemistrzostwo Europy w sztafecie w 2013 (razem z Katarzyną Wójcik i Aleksandrą Skarzyńską) oraz brązowy medal mistrzostw świata w 2014 w sztafecie mieszanej (z Szymonem Staśkiewiczem). W 2014 wygrała także zawody o Puchar Świata rozgrywane w Sarasocie (Floryda). Reprezentowała Polskę także na mistrzostwach świata seniorek w 2010 (33 m. indywidualnie i 6 m. drużynowo) i 2013 (27 m. indywidualnie, 6 m. drużynowo, 14 m. w sztafecie) oraz mistrzostwach Europy w 2015 (5 m. indywidualnie i 7 m. drużynowo), na mistrzostwach Europy seniorek w 2013 zajęła 13 m. indywidualnie i 6 m. drużynowo, na mistrzostwach świata w 2014 – 15 m. indywidualnie i 7 m. w sztafecie, na mistrzostwach świata w 2015 – 28 m. indywidualnie, 6 m. w sztafecie mieszanej. W 2010 została brązową medalistką mistrzostw Polski, a w 2013 i 2014 wicemistrzynią Polski, w 2015 mistrzynią Polski. Po otrzymaniu kwalifikacji olimpijskiej doznała kontuzji stopy, która utrudniła przygotowania do konkurencji biegowej w ramach pięcioboju nowoczesnego oraz stawiała pod znakiem zapytania start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Ostatecznie zdążyła wyleczyć kontuzje,wystartować i zdobyć brązowy medal. Jest jednym z dwudziestu sportowców nominowanych do nagrody dla Najlepszego Sportowca Polski 2016 w 82 plebiscycie Przeglądu Sportowego. Na początku 2014 przeszła na weganizm.

Mój autograf od pięcioboistki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

01.06.2017

302. Paweł Januszewski

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Pawła Januszewskiego. Niestety nie mam zdjęcia z lekkoatletą.

Krótko o lekkoatlecie:
Paweł Januszewski - urodził się 2 stycznia 1972 w Pyrzycach. Lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki, mistrz Europy z 1998. Pierwsze sukcesy odnosił w biegach płaskich (Saloniki, 1991 wicemistrzostwo Europy juniorów w sztafecie 4 x 400 metrów), w tej samej konkurencji był czterokrotnym Mistrzem Polski (1993, 1994, 1995 oraz 2000). Koronną dyscypliną Januszewskiego stał się jednak bieg na 400 m przez płotki, w którym w latach 1994–2004 zdobył 10 medali mistrzostw Polski (6 złotych i 4 srebrne). Reprezentował Polskę na Igrzyskach w Atlancie w 1996 (odpadł w eliminacjach) i na mistrzostwach świata (Ateny 1997), już z większym powodzeniem (odpadł po biegu półfinałowym). Karierze Januszewskiego poważnie zagroził wypadek samochodowy jakiemu uległ w 1997, nie było nawet pewne, czy polski lekkoatleta będzie mógł chodzić, zaś dalsza kariera sportowa wydawała się niemożliwa. Jednak dzięki udanej i szybkiej rehabilitacji Januszewski wywalczył niespodziewanie rok później na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie złoty medal, poprawiając jednocześnie rekord Polski (48,17 s.), co zaowocowało m.in. 4. miejscem w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Przynależność do czołówki światowej potwierdził w kolejnych latach, zajmując 5. miejsce na mistrzostwach świata w 1999 w Sewilli (w tym samym roku zdobył złoty medal na Uniwersjadzie) oraz 6. na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 (startował na olimpiadzie także w eliminacjach sztafety 4 x 400 m, która zajęła ostatecznie 7. miejsce) i kolejnych mistrzostwach świata w Edmonton w 2001. Pozostawał w tych imprezach najlepszym Polakiem, mimo iż w reprezentacji wyrósł mu groźny rywal w osobie Marka Plawgo (który m.in. poprawił rekord Polski Januszewskiego). Pozycję lidera polskich płotków na 400 m potwierdził również na mistrzostwach Europy w Monachium w 2002, kiedy w obronie tytułu z Budapesztu nie zdołał wprawdzie wygrać, ale zajął 3. miejsce. Kontuzja odniesiona w 2003 nie pozwoliła mu startować w mistrzostwach świata w Paryżu w 2003 oraz w igrzyskach olimpijskich w Atenach 2004 oraz przesądziła ostatecznie o zakończeniu kariery sportowej; decyzję o rezygnacji z uprawiania sportu Januszewski ogłosił w listopadzie 2004. Do sukcesów w biegu na 400 m przez płotki doprowadził go Janusz Iskra, profesor na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz na Politechnice Opolskiej. Był wychowankiem Spartakusa Pyrzyce, od 1993 przez większość kariery reprezentował klub Skra Warszawa; od 2003 zawodnik krakowskiego Wawelu. W 2004 ukończył studia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Jest również absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku marketing sportowy. Współpracował jako stały ekspert w programie "nSport bez ciśnień" w kanale nSport na platformie N. Od 2011 współprowadzi wraz z Przemysławem Iwańczykiem program "Atleci" w Polsat Sport. Jest pomysłodawcą akcji stadionowej "BiegamBoLubię" i prowadzącym wraz z Krzysztofem Łoniewskim audycję "Biegam, bo lubię" na antenie Trójki Polskiego Radia. Jest prezesem Fundacji Wychowanie przez Sport. Był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku.

Mój autograf od lekkoatlety:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

31.05.2017

301. Maria Andrejczyk

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Marii Andrejczyk. Niestety nie mam zdjęcia z lekkoatletką.

Króko o lekkoatletce:
Maria Andrejczyk -  urodziła się 9 marca 1996 w Suwałkach. Polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem. Pochodzi z małej suwalskiej miejscowości Kukle w powiecie sejneńskim. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) – 4 miejsce. Medalistka mistrzostw Polski młodzików, juniorów oraz młodzieżowców. Stawała na podium ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Rekordzistka Polski juniorek: 62,11 m. (wynik ustanowiony 1 sierpnia 2015 roku w Cetniewie). Rekord życiowy: 67,11 m. (wynik ustanowiony 16 sierpnia 2016 roku w Rio de Janeiro jest jednocześnie rekordem Polski). Od sezonu 2012 reprezentuje klub LUKS Hańcza Suwałki. W latach 2010–2011 występowała w Uczniowskim Klubie Sportowym przy LO Sejny. W 2013 bez awansu do finału startowała na mistrzostwach świata juniorów młodszych w Doniecku, a rok później zajęła 5. miejsce podczas juniorskich mistrzostw świata w Eugene. W 2015 podczas mistrzostw Europy juniorów w Eskilstunie zdobyła złoty medal. W czerwcu 2016 roku zdobyła pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski seniorów. W lipcu wzięła udział w mistrzostwach Europy w Amsterdamie, jednakże występ zakończyła na eliminacjach, w których zajęła 13. miejsce (do awansu do finału zabrakło 20 cm). 16 sierpnia na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem z wynikiem 67,11 m. wygrywając eliminacje. Dwa dni później w konkursie finałowym zajęła 4. miejsce przegrywając rywalizację o brązowy medal o 2 cm z dwukrotną mistrzynią olimpijską Czeszką Barborą Špotákovą. W 82 Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2016 uznano ją za Odkrycie Roku.

Mój autograf od lekkoatletki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

29.05.2017

300. Anna Milewska

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Anny Milewskiej. Niestety nie mam zdjęćia z aktorką.

Krótko o aktorce:
Anna Milewska - urodziła się 21 lutego 1931 w Warszawie. Polska aktorka filmowa i teatralna, poetka. Ukończyła Wydział Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego (1952), po czym podjęła pracę w Muzeum Narodowym w Warszawie, a następnie w Spółdzielni Pracy „Astra”.
Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1959) została zaangażowana do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (1959–1961). Występowała na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi (1961–1963), a następnie w teatrach warszawskich: Ziemi Mazowieckiej (1963–1965), Klasycznym (1965–1972), Studio (1972–2002) i gościnnie w Teatrze na Woli (2004).

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

28.05.2017

299. Piotr Małachowski

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Piotra Małachowskiego. Niestety nie mam zdjęcia z lekkoatletą.

Krótko o lekkoatlecie:
Piotr Małachowski - urodził się 7 czerwca 1983 w Żurominie. Polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem. Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, zdobył srebrny medal w 2008 w Pekinie oraz w 2016 w Rio de Janeiro. Stawał na podium mistrzostw świata oraz Europy (także w gronie młodzieżowców). Dziewięciokrotny rekordzista Polski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów. Reprezentant kraju w pucharze Europy, drużynowych mistrzostwach Europy, zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych oraz meczach międzypaństwowych. W 2009, 2010 i 2016 wygrywał plebiscyt Złote Kolce na najlepszego polskiego lekkoatletę w sezonie. Zwycięzca plebiscytu Gazety Wrocławskiej i Telewizji Wrocław na najlepszego sportowca Dolnego Śląska 2010. Jest żołnierzem Wojska Polskiego, w latach 2004–2005 pełnił służbę zasadniczą, a od września 2005 jest podoficerem zawodowym. Służył w 2. Batalionie Dowodzenia Śląskiego Okręgu Wojskowego; 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia, a obecnie w 2 Wojskowym Oddziale Gospodarczym we Wrocławiu.

Mój autograf od lekkoatlety:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

26.05.2017

298. Róża Thun

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Róży Thun. Niestety nie mam zdjęćia z działaczką.

Krótko o działaczce:
Róża Maria Barbara Thun z domu Woźnia - urodziła się 13 kwietnia 1954 roku w Krakowie. Polska działaczka organizacji pozarządowych, publicystka; była szefowa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji. W 1979 ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jej praca magisterska poświęcona była dramatom Oscara Wilde'a. Od 1976 do 1980 działała w opozycji demokratycznej w Krakowie. Była związana z dominikańskim duszpasterstwem akademickim Beczka, z którego wywodziła się część późniejszego środowiska Studenckiego Komitetu Solidarności. W okresie 1978–1979 pełniła funkcję rzecznika SKS, współpracowała też z Komitetem Obrony Robotników. Wraz z m.in. Józefem Baranem i Bogusławem Sonikiem należała do sygnatariuszy listu do Amnesty International, opisującego represje wobec niezależnych grup studenckich w PRL. W okresie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 współorganizowała niezależne biuro prasowe, w którym m.in. informowała dziennikarzy zachodnich o celach i działalności opozycji demokratycznej oraz o sytuacji Kościoła w Polsce. Zajmowała się organizacją tzw. Uniwersytetu Latającego oraz spotkań dyskusyjnych działaczy opozycyjnych, kolportowała wydawnictwa niezależne. W latach 1981–1991 przebywała za granicą, głównie w Niemczech, a w okresie 1989–1991 w Nepalu. Była uczestnikiem konferencji we Francji i w Niemczech, poświęconych sytuacji w Polsce i wyjaśniających tło polityczno-społeczne po ogłoszeniu stanu wojennego. Przekazywała m.in. zachodnim mediom informacje o sytuacji politycznej w Polsce, pomagała przebywającym na Zachodzie działaczom „Solidarności”. Współorganizowała i uczestniczyła w transportach humanitarnych do kraju, a także pomagała przy organizacji stoisk wydawnictw drugiego obiegu na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie. Z upoważnienia krakowskiego oddziału NSZZ „Solidarność” uczestniczyła w pierwszym (po 13 grudnia 1981) spotkaniu działaczy związku w Brukseli. Zawodowo pracowała jako tłumacz, była autorką recenzji książek dla Herder Verlag. Od 1992 do 2005 pełniła funkcję dyrektora generalnego, a następnie prezesa zarządu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. W tym czasie była współorganizatorką sieci proeuropejskich organizacji pozarządowych. Pomysłodawczyni konferencji, spotkań naukowych i publicznych (np. tzw. Parada Schumana), imprez masowych, szkoleń i debat organizowanych przez tę fundację. Jest autorką tekstów publicystycznych i wystąpień konferencyjnych w Polsce, Francji, Niemczech i innych krajach europejskich, dotyczących przeważnie tematyki integracji europejskiej, drukowanych w pracach zbiorowych i periodykach. W latach 1998–2000 sprawowała mandat radnej Gminy Warszawa-Centrum. Wchodziła w skład Narodowej Rady Integracji Europejskiej istniejącej przy Premierze RP, Grupy Refleksyjnej dla Przyszłości Unii Europejskiej przy Prezydencie RP. Organizowała Forum Św. Wojciecha oraz zjazd „Dokąd idziesz Europo?” (w 2002 w Gnieźnie). W latach 2002–2003 należała do grupy ekspertów przy Przedstawicielu Rządu Polskiego do Konwentu Europejskiego, minister Danucie Hübner. W okresie przedreferendalnym w 2003 była inicjatorką i współorganizatorką licznych spotkań publicznych. Wspierała powstawanie szkolnych klubów europejskich oraz szkół noszących imię Roberta Schumana, a także organizowała Inicjatywę Obywatelskiej „TAK w Referendum”. Należy do Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, wchodząc (2003–2004) w skład zarządu tej organizacji. Działa w Stowarzyszeniu Francja-Polska dla Europy, Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzeum Emeryka Czapskiego w Krakowie oraz stowarzyszeniu Szkoła Liderów. W latach 90. związana z Unią Demokratyczną i następnie z Unią Wolności (była członkiem rady krajowej tej partii). W 2005 objęła stanowisko dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. 7 czerwca 2009 została wybrana na posłankę do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie[3]. 17 lipca tego samego roku wstąpiła do PO. Po rozwiązaniu przez władze krajowe PO małopolskich struktur była komisarzem krakowskiej PO. Pełniła tę funkcję do marca 2010, gdy nowym przewodniczącym został Łukasz Gibała. W maju tego samego roku bez powodzenia ubiegała się o stanowisko przewodniczącej regionu. W 2014 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję w wyborach europejskich, uzyskując mandat deputowanej do PE VIII kadencji. Objęła funkcję przewodniczącej grupy roboczej ds. jednolitego rynku cyfrowego. Odznaczona m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2003), francuskim Narodowym Orderem Zasługi (2004) i Legią Honorową (2015, dekoracja 2016), ponadto Orderem Zasługi Republiki Włoskiej (2005). Wyróżniona Medalem Europejskim (przyznawanym przez Business Center Club i Urząd Komitetu Integracji Europejskiej), Nagrodą Europejską Fundacji Schumana, Nagrodą „Elle” oraz Nagrodą „Zwierciadła”. W 2008 otrzymała Laur Umiejętności i Kompetencji przyznawany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. W 2011 i w 2013 zdobyła nagrodę MEP Awards dla najbardziej pracowitych posłów Parlamentu Europejskiego w kategorii rynek wewnętrzny i ochrona konsumentów, a w 2014 w kategorii polityka internetowa. W 2014 otrzymała nagrodę „Polonicus”. Prawnuczka Jana Gwalberta Pawlikowskiego. Córka hrabianki Marii Karoliny Plater-Zyberk z Wabolu herbu Plater i profesora Jacka Woźniakowskiego, inicjatora wydawnictwa „Znak” i byłego prezydenta Krakowa. Od 1981 żona Franza Grafa von Thun und Hohenstein (ur. 1948). Matka trzech córek i syna. Siostra Henryka Woźniakowskiego.

Mój autograf od działaczki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

297. Katarzyna Grochola

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mautograf jaki dostałam od Katarzyny Grocholi. Niestety nie mam zdjęcia z pisarką.

Krótko o pisarce:
Katarzyna Grochola (ur. 18 lipca 1957 w Krotoszynie) – polska pisarka i dziennikarka. Jest córką polonistki i prawnika. Ukończyła VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Zanim zajęła się literaturą pracowała jako salowa, konsultantka w biurze matrymonialnym, pomocnik cukiernika. Współpracowała m.in. z czasopismami „Jestem” i „Poradnik Domowy”. Wydane książki jej autorstwa zostały sprzedane w nakładzie niemal 4 mln egzemplarzy. Pisarka podkreśla swoje przywiązanie do religii rzymskokatolickiej. Mieszka w Milanówku. Była współautorką scenariusza serialu M jak miłość. W 2010 Grochola uczestniczyła w dziewiątej edycji programu telewizyjnego Taniec z gwiazdami, w którym zajęła trzecie miejsce razem ze swoim partnerem – Janem Klimentem. Córką Grocholi jest Dorota Szelągowska.

Mój autograf od pisarki: 

Autograf załatwił mi mój chłopak.

24.05.2017

296. Donald Tusk

Cześć !
Dzsiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Donalda Tuska. Niestety nie mam zdjęcia z politykiem.

Krótko o polityku:
Donald Franciszek Tusk - urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Polski polityk i historyk. Poseł na Sejm I kadencji (1991–1993) oraz IV, V, VI i VII kadencji (2001–2014), w latach 1997–2001 senator i wicemarszałek Senatu IV kadencji, w latach 2001–2005 wicemarszałek Sejmu IV kadencji, współzałożyciel Platformy Obywatelskiej i jej przewodniczący w latach 2003–2014, w latach 2007–2014 prezes Rady Ministrów (był osobą najdłużej sprawującą urząd premiera w III RP). W 2005 kandydat na prezydenta RP. Od 2014 przewodniczący Rady Europejskiej. W 1976 został absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. W 1980 ukończył studia z zakresu historii na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jego praca magisterska dotyczyła kształtowania się legendy Józefa Piłsudskiego w przedwojennych czasopismach. W działalność opozycyjną wobec komunistycznej władzy zaangażował się w czasie studiów na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uczestniczył w tworzeniu Studenckiego Komitetu Solidarności, co było reakcją na zamordowanie w Krakowie przez Służbę Bezpieczeństwa Stanisława Pyjasa. Rozpoczął także współpracę z Bogdanem Borusewiczem i Wolnymi Związkami Zawodowymi Wybrzeża, organizując grupy samokształceniowe i kolportaż wychodzącej poza cenzurą prasy i literatury. Był współtwórcą Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Gdańsku. W trakcie strajku w sierpniu 1980 organizował grupy studenckie, by 30 sierpnia tego roku rozpocząć działania na rzecz nowej organizacji studenckiej. Stał się inicjatorem i jednym z pierwszych liderów Niezależnego Zrzeszenia Studentów Polskich (późniejszy NZS). Kilka miesięcy później został przewodniczącym „Solidarności” w Wydawnictwie Morskim i dziennikarzem wydawanego przez związek tygodnika „Samorządność”. Był jednym z najbliższych współpracowników jej naczelnego redaktora Lecha Bądkowskiego, pisarza, przywódcy ruchu kaszubskiego i pierwszego rzecznika „Solidarności”. Pisał do kaszubskiego miesięcznika „Pomerania”. Przez siedem lat utrzymywał się z pracy fizycznej w założonej przez Macieja Płażyńskiego spółdzielni „Świetlik”.

Mój autograf od polityka:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

22.05.2017

295. Grażyna Torbicka

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Grażyny Torbickiej. Oprócz niego mam również zdjęcie z dziennikarką.

Krótko o dziennikarce:
Grażyna Torbicka z domu Loska - urodziła się 24 maja 1959 w Pszczynie. Polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjer, osobowość telewizyjna. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 186 w Warszawie, a następnie zdała maturę (1978) w Liceum im. Stefana Batorego. Ukończyła Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracę w Telewizji Polskiej rozpoczęła w 1983, debiutując w programie Sportowa niedziela u boku Włodzimierza Szaranowicza. Początkowo pracowała w dziale literackim Teatru Telewizji, a później przeszła do TVP2. W 1985 na Festiwalu w Sopocie zadebiutowała jako konferansjerka. Autorka programu TVP2 Kocham Kino (wraz z Tadeuszem Sobolewskim). Od 1996 jest członkinią FIPRESCI, od 2006 do 2009 zasiadała w radzie Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. 30 września 2006 wraz z Timem Vincentem i Angelą Chow poprowadziła 56. finał Miss World, który odbywał się w Warszawie. W 2007 została dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym. Prezenterka licznych festiwali i konkursów, m.in.: Camerimage i Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Od 31 sierpnia 2011 zasiadała w Komisji Etyki TVP VIII kadencji. W marcu 2016, po 31 latach pracy, odeszła z TVP2. W 2005 została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w 2013 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[8]. Od 1 sierpnia 2009 Honorowy Obywatel miasta Kazimierz Dolny. Córka prezenterki telewizyjnej Krystyny Loski i działacza piłkarskiego Henryka Loski. Od 1981 żona kardiologa Adama Torbickiego.

Mój autograf od dziennikarki:

Moje zdjęćie z dziennikarką:
Za równo autograf jak i zdjęćie zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.