2.12.2016

Jurek Owsiak

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Jurka Owsiaka. Oprócz niego mam również zdjęcie z dziennikarzem.

Krótko o dziennikarzu:
Jerzy Zbigniew Owsiak urodził się 6 października 1953r. w Gdańsku. Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Znany jest przede wszystkim z kierowania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą założył i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. Jest głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która obecnie jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie. W ciągu ponad 23 lat istnienia WOŚP podczas Finałów zebrano ponad 500 milionów złotych (czyli ponad 180 milionów USD), głównie na rzecz medycyny dziecięcej, przez co sprzęt oferowany przez fundację trafił do wielu szpitali w całej Polsce oraz przyczynił on do uratowania zdrowia i życia dzieci. Jest również pomysłodawcą i organizatorem największego festiwalu open-air w Europie Przystanek Woodstock[2], organizowanego od 1995 roku, który gromadzi wielu artystów z kraju i zagranicy. Jest prezesem przedsiębiorstwa „Złoty melon” sp. z o.o., a także witrażystą i byłym psychoterapeutą[3]. Jako dziennikarz radiowy i telewizyjny współpracował z Telewizją Polską, Polskim Radiem, TVN i Canal+ (w obu ostatnich wymienionych przypadkach prowadził autorski kanał telewizyjny O.TV)[4]. Wielokrotnie za swoją działalność społeczną i charytatywną otrzymał wiele nagród, medali i odznak a także otrzymywał odznaczenia państwowe od Prezydenta RP. Od 2014 roku Honorowy Obywatel miasta stołecznego Warszawy. Jest żonaty z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak, która jest członkiem zarządu Fundacji WOŚP, mają dwie córki: Aleksandrę (ur. 1979) i Ewę (ur. 1989).

Mój autograf od dziennikarza:

Moje zdjęcie z dziennikarzem:
Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam podczas Europejskich Targów Muzycznych w Warszawie.
Jest to jeden z moich wymarzonych autografów.

10 komentarzy:

 1. Wielkie Gratulacje! Świetny podpis! Zapraszam do mnie na nowy post z autografem Vojtěcha Štursa

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Zapraszam na kolejny autografowy wpis: http://oczami-skokomaniaczki.blogspot.com/2016/12/autografy-andrzej-stekaa.html

   Usuń
 3. Gratulacje :)
  http://autografykejmy.blogspot.com/2016/12/1183-klemens-muranka.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :)
  https://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/12/66-maciej-starega-plastron.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje! :D zapraszam na relację :)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2016/12/relacja-z-mikoajkowych-zawodow-w-wisle.html

  OdpowiedzUsuń