25.10.2022

Filatov & Karas


Cześć! 
Chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Filatov & Karas. Niestety nie mam zdjęcia z duetem. 

O duecie:
Filatov & Karas – rosyjski duet muzyczny tworzący muzykę house i deep house. Grupę tworzą Dmitrij Fiłatow (ros.: Дмитрий Филатов) i Aleksiej Osokin (ros.: Алексей Осокин). Aktualnie grupa wydaje głównie własne kompozycje, odświeża stare utwory oraz remiksuje przeboje znanych artystów. Fiłatow i Osokin spotkali się w 2012, po ponad 10 latach pracy osobno, wydając solowe single, albumy, zdobywając lokalne nagrody i prowadząc audycje radiowe. Utworzyli grupę o nazwie "Red Ninjas", jednakże projekt okazał się nieudany i dwa lata później postanowili rozpocząć działalność jako duet o nazwie Filatov & Karas. Ich pierwszym singlem został utwór Remedy wydany przez wytwórnie Osokina, Adapter Records, jednak nie zdobył on popularności. W tym samym czasie duet zaczął nagrywać remiksy muzyki pop. Sławę przyniósł im remiks utworu The Good, The Bad and Crazy francuskiej piosenkarki Imany. Przez 10 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu rosyjskiej listy iTunes, został również dobrze przyjęty przez rozgłośnie radiowe. Zajął również szóste miejsce na liście dwudziestu najlepiej sprzedających się utworów w przeciągu całego roku. Dzięki sukcesowi remiksu, wydawca poprosił duet o stworzenie remiksu do innego singla artystki Don't Be So Shy. Wydany pod koniec 2015 po raz pierwszy odniósł sukces radiowy w Europie Wschodniej i stał się hitem. W krajach Europy Zachodniej remiks został wydany na początku 2016 roku. Remiks ten osiągnął numer jeden na listach przebojów najpierw w Polsce, a następnie w Niemczech, Austrii i Francji, Włoszech, Szwajcarii, Grecji, na Ukrainie, w Rumunii, Kazachstanie, Gruzji, Turcji i wielu innych. Został wyróżniony złotą płytą w Austrii i Danii, platynową w Australii, Belgii, Kanadzie, Norwegii i Szwecji, podwójną platynową w Niemczech, Szwajcarii i Włoszech oraz diamentową we Francji i Polsce. Duet odniósł szczególne sukcesy w Polsce. Wydane w 2016 i 2017 kolejne dwa single (cover Taylor Dayne Tell It To My Heart oraz autorski Time Won't Wait) znalazły się na szczycie polskich list przebojów. W Rosji natomiast olbrzymią popularnością cieszą się nowe wersje starych utworów takie jak m.in. Lirika (ros.: Лирика) (cover zespołu Siektor Gaza) czy Ostatsia S Toboj (ros.: Остаться С Tобой) (sampel z utworu Gruppa Krowi [ros.: Группа Крови] zespołu Kino). 
Urodził się 21 września 1981. Karierę muzyczną rozpoczął w 1998. Od 2004 do 2006 był jednym z członków projektu muzycznego Sound Fiction. W 2006 został rezydentem brytyjskiej wytwórni Solaris Recordings. Od 22 listopada 2005 był autorem i prezenterem programu radiowego Dinamika (ros.: Динамика) na stacji Megapolis 89,5 FM (ros.: Мегаполис 89,5 фм). W styczniu 2007 został nagrodzony nagrodą Russian Dance Music Awards w kategorii Klubowy Utwór Roku (ros.: Клубный Tрек Года) za utwór Utrom ja Sołnce (ros.: Утром я Солнце). W latach 2009-2014 program radiowy Dinamika był emitowany w radiu DFM. 
Urodził się 19 maja 1979 w Moskwie. Didżejką zainteresował się w latach 90. Oprócz twórczości pod pseudonimem Karas, tworzył jako DJ Barmaley, DJ Moto oraz Raduga. Stworzył oficjalne remiksy utworów m.in. Filippa Kirkorowa, Ałły Pugaczowej czy grupy Mumij Troll. Razem z DJ Icem tworzył grupę Man-Ro. Ich utwór Bamabarbia został zauważony przez włoskie wydawnictwo Hit! Records i wydany we Francji w 2005. W 2007 jego program DancePłoszczadka (ros.: DanceПлощадка) był wiodącym w radiu JUFM (ros.: ЮFM). W 2012 był rezydentem radia DFM i jednym z uczestników festiwalu "Stancyja 2012" (ros.: Станция 2012). Jest założycielem wytwórni Adapter Records.

Mój autograf od duetu:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

3 komentarze:

 1. Co by tu nie mówić ;) Kolejny super wpis i autograf - pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie gratuluję✌

  Super, że Twoja kolekcja ciągle się powiększa!

  W wolnej chwili zapraszam również do mnie na nowy post.

  Pozdrawiam serdecznie
  http://autografykyo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń